Algarve- Vila Real de Santo Antonio, Ayamonte, Castro Marim.

 Vila Real de Santo Antonio to niewielkie miasteczko położone tuz nad rzeka Guadiana, która tworzy naturalna granice pomiędzy Portugalia, a Hiszpania. Historia miasta sięga XVIII wieku, kiedy Marques de Pombal ówczesny premier Portugalii i wizjoner nakazał jego budowę.

Ayamonte to miasteczko na terenie Hiszpanii z charakterystycznymi wąskimi i krętymi uliczkami przypominającymi typowe zabudowania arabskie. Miasto jest bardzo żywe,a ulice wypełnione są restauracjami TAPAS i typowymi kafejkami.

Castro Marim to malutkie miasteczko widoczne z Ayamonte, położone blisko Vila Real de Santo Antonio w Portugalii. Castro Marim to jedno z najstarszych miasteczek w Algarve.

Algarve- Tavira i Ilha de Tavira

 Tavira jest uważana za jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miasteczek w Algrave. Leżąca na dwóch brzegach rzeki Gilao przyciąga turystów zafascynowanych jej architekturą i historią. Tavira jest również znana z 37 kościołów znajdujących się w starym mieście i Ilha de Tavira z najpiękniejszymi plażami wschodniego Algarve.

Polnocna Portugalia- Lamego

Lamego to niewielka miejscowość położona u progu Doliny Douro- winiarskiego regionu Portugalii wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Lamego sięga czasów cesarstwa rzymskiego, jednak dopiero w XII wieku Lamego stało się rozpoznawalne, kiedy w 1143 kiedy Afonso I Zdobywca został wybrany na pierwszego króla Portugalii,a w Lamego spisano pierwsze ” Zasady sukcesji do tronu „.

Lizbona

 Lizbona to tętniąca życiem stolica Portugalii. Często opisywana jako perła Atlantyku, bez wątpienia jest jednym z najpiękniejszych miast w Europie. Lizbona to niezwykłe miasto z niepowtarzalna atmosferą, która łączy w sobie antyczny smak Alfamy z metropolią nowoczesnego Expo 98.  Lizbona to również żółte tramwaje, zapach grillowanych sardynek i słodycz popularnych ciastek pastel de nata. To labirynt krętych uliczek pilnie strzegących swych sekretów.  To miasto ukrytych skarbów i tradycji mieszkańców.